Acasă Stiri Giurgiu Astra Giurgiu a pierdut și în ultimul meci al sezonului regular al...

Astra Giurgiu a pierdut și în ultimul meci al sezonului regular al Ligii a 2-a

În Liga a II-a la fotbal s-a disputat ultima etapă a sezonului regular. Astra Giurgiu s-a deplasat la Iași unde a întâlnit echipa locală Politehnica. Moldovenii au obținut un succes facil în fața ultimei clasate Astra, scor 3-1 (1-0) pe „Emil Alexandrescu”, în ultima etapă a 19-a, din sezonul regular al Ligii 2.
Pentru Politehnica Iași au marcat Mykhailo Plokhotnyuk în minutele 45 și 79, Sekou Camara, min. 58 – penalty. Golul oaspeților a fost marcat de Iulian Ilie în minutul 62. Astra a terminat sezonul regular pe ultimul loc, are -1 punct din cauza faptului că a fost penalizată de FRF cu 20 de puncte din diverse motive.

Poli Iași: Brînză – Kouadio (Ad. Ilie 88), Fl. Plămadă (cpt.), Ungurenașu, Tib. Serediuc (Cană 88) – F. Cristea, Chiorean(Aftanache 64), Muratovic (Chatziterzoglu 84), Mărieș (Asăvoaei 84) – Plokhotnyuk, S. Camara

Antrenor: Constantin Enache
Astra: Mih. Cotolan – Gab.  » CITESTE MAI MULTE DESPRE ACEASTA STIRE