Acasă Stiri Gorj Donații pentru Ucraina la mall-ul din Târgu-Jiu

Donații pentru Ucraina la mall-ul din Târgu-Jiu

Grupul de inițiativă „Gorj pentru Ucraina” a deschis un centru de colectare și în complexul comercial Târgu-Jiu Shopping City, intrarea H&M, vis-a-vis de farmacia Dr. Max. Vineri, 18 martie, este ultima zi în care vor mai fi preluate donații.

„În fiecare zi, între 15:00 și 19:00, voluntari ai grupului de inițiativă se vor afla la mall și stadion, dar și în alte centre din județ, unde sunt colectate: mâncare neperisabilă, medicamente, pături și pilote, produse de îngrijire pentru adulți și copii și materiale sanitare”, a anunțat grupul de inițiativă.
De asemenea, mai sunt centre de colectare în Motru, Rovinari și Polovragi.
Campania de strângere de donații a debutat pe data de 26 februarie, fiind un demers al organizațiilor neguvernamentale din județ.
La finalul săptămânii trecute a fost trimis în Ucraina un tir cu peste 1.200 de cutii cu produse.
I.I.

 » CITESTE MAI MULTE DESPRE ACEASTA STIRE

Articolul precedentDeputat PNL, Gabriela Horga: ”Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (#APCE) a votat acum, în unanimitate, propunerea prin care solicită excluderea Rusiei din Consiliul Europei.”
Articolul următorVIDEO: Lebădă salvată de la moarte!