Acasă Stiri Dolj Simona Halep, mult mai bună în acest meci! Victorie cu Sorana și...

Simona Halep, mult mai bună în acest meci! Victorie cu Sorana și calificare în sferturi

30
0

Astăzi a fost ziua Simonei Halep! Aceasta a câștigat în mod categoric super-duelul cu Sorana Cîrstea, din optimile de finală de la Indian Wells, scor 6-1, 6-4, la capătul unui meci care a durat o oră și 23 de minute de joc. Dubla campioană de Grand Slam a obținut, astfel, calificarea în sferturi, unde se va duela pentru un loc în semifinale cu Petra Martic sau Liudmila Samsonova.

Primul set al meciului i-a aparținut în totalitate Simonei Halep, care s-a dezlănțuit încă din primele game-uri. Aceasta a găsit tot mai des liniile terenului, a„inventat” mai multe lovituri pe contre-pied și a profitat la maximum de erorile neforțate ale Soranei. S-a ajuns chiar la 4-0 cu două break-uri pentru Halep, moment în care a cedat primul game al meciului. Chiar și așa, „Simo“ nu a mai greșit până la finele actului și a trecut în față pe tabelă după 6-1.