Albaiulianca Miriam Bulgaru s-a calificat în turul secund al turneului WTA de la Cluj-Napoca, învingând-o pe Ipek Oz (Turcia), scor 7-5, 6-3 în primul tur al competiției, după o prestație consistentă.
Moment de referință pentru Miriam Bulgaru: succesul reușit în fața lui Ipek Oz…