Antrenorul formaţiei Gloria Buzău, Andrei Prepeliţă, a fost vizibil marcat de înfrângerea suferită în Bănie, 1-5 cu Universitatea Craiova. El consideră că echipa sa a jucat bine primele 35 de minute, dar că totul s-a năruit după primirea primului gol. El a remarcat erorile uriaşe…