O „minge de foc” a străbătut cerul României. Fizician: A fost un satelit Starlink care a reintrat necontrolat în atmosferă

    208
    0

    Imagini spectaculoase au fost surprinse de mai multe persoane duminică seara, pe cerul României: O „minge de foc” a traversat cerul de la nord-vest spre sud-est și a fost văzută în Timișoara, Bumbești-Jiu, Craiova ori Brașov. Conform fizicianului Claudiu Tănăselia,…

    CITESTE MAI MULT

    Articolul precedentArde neîncetat în Argeș: Închisoare sau sancțiuni de 15.000 lei
    Articolul următorUn copil de 11 ani s-a înecat în mare, la Constanța