Imagini spectaculoase au fost surprinse de mai multe persoane duminică seara, pe cerul României: O „minge de foc” a traversat cerul de la nord-vest spre sud-est și a fost văzută în Timișoara, Bumbești-Jiu, Craiova ori Brașov. Conform fizicianului Claudiu Tănăselia,…