Acasă Stiri Alba Ziua Mondială a Inimii: În România, doar 40% dintre pacienţii cu infarct...

Ziua Mondială a Inimii: În România, doar 40% dintre pacienţii cu infarct sunt trataţi în spital în primele 3 ore

286
0

Ziua Mondială a Inimii: În România, doar 40% dintre pacienţii cu infarct sunt trataţi în spital în primele 3 ore

La 14 ani de la implementarea programului STEMI de tratament intervenţional în primele ore ale evoluţiei infarctului (1 august 2010, în 5 oraşe din România), unul…

CITESTE MAI MULT

Articolul precedentMircea Geoană: „Noi vorbim despre criză, creșterea taxelor și impozitelor, în loc să atragem fonduri cât mai repede”
Articolul următorVIDEO | Autostrada Sibiu-Pitești: Cum arată tunelurile „Daniela” și „Alina” ce se construiesc pe secțiunea Tigveni- Curtea de Argeș