Medicul de gardă din cazul adolescentului mort la Spitalul Județean Târgu Jiu scapă de sancțiuni

    165
    0

    Medicul chirurg din cadrul Spitalului Județean de Urgență din Târgu Jiu care se afla de gardă în noaptea în care un adolescent de 16 ani, diagnosticat cu peritonită, a murit, a scăpat de sancțiuni.

    În urma verificărilor Comisiei de cercetare disciplinară, s-a ajuns la concluzia…

    CITESTE MAI MULT

    Articolul precedentComunicat de presă | Guvernul PSD modernizează Uzina Mecanică Cugir printr-o investiție record, de 82 de milioane de euro
    Articolul următorRevolut a început alocarea IBAN-ului românesc. Ce trebuie să știe clienții