Medicul chirurg din cadrul Spitalului Județean de Urgență din Târgu Jiu care se afla de gardă în noaptea în care un adolescent de 16 ani, diagnosticat cu peritonită, a murit, a scăpat de sancțiuni.
În urma verificărilor Comisiei de cercetare disciplinară, s-a ajuns la concluzia…