A fost primul Paște pentru care am decis că nu vreau să pregătesc nimic. Nu am vrut să pierd două zile în bucătărie preparând bucate tradiționale, nu am vrut, practic, să gătesc nimic. Am vopsit ouăle în Joia Mare și… cam atât.
Pentru că totuși masa de Paște trebuia…