În perioada 26 – 30 mai a.c., Poliţia Română desfăşoară la nivel naţional manifestarea „Săptămâna prevenirii criminalităţii”. Scopul evenimentului este acela de a informa, educa și sesibiliza participanții (elevi, cadre didactice, părinți și comunitatea locală)…