Ștefan Purice de la Școala nr 28 „Mihai Eminescu” este singurul elev din județul Galați care a luat media 10 la Evaluarea Națională.
„Primul gând a fost că nu am citit eu bine, mi se părea ceva ireal, însă după ce am verificat de 2-3 ori, m-am bucurat foarte tare și am…