Diana Buzoianu: „100.000 de ha din România s-au transformat în deșert sau urmează să se deșertifice”. Soluțiile pentru împădurire

    217
    0

    Ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Diana Buzoianu, transmite că România se confruntă cu o problemă gravă de mediu în sudul țării, anume peste 100.000 de hectare care s-au transformat în deşert sau urmează să se deşertifice. Oficialul din Guvern afirmă că una…

    CITESTE MAI MULT

    Articolul precedentBrăileanul Denis Chelu a acumulat 5 puncte la FIM Track Racing Youth Gold Trophy, în Letonia – ProBraila
    Articolul următorPrins în trafic cu inspecția tehnică periodică falsificată