Jucătorii români au obținut, vineri, medalii de argint și bronz în proba de dublu mixt la Under-19, la Campionatele Europene de tenis de masă pentru juniori Under-19 și Under-15 de la Ostrava (Cehia), potrivit site-ului Federației Române de Tenis de Masă.
În finală, Iulian Chiriță…