Oana Țoiu a anunțat că va pleca, în luna septembrie în New York și Washington, pentru a face pregătirile privind întâlnirea bilaterală între Donald Trump și președintele Nicușor Dan. Ministra Afacerilor Externe a adăugat că a stabilit împreună cu vicepreședintele SUA…