Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a reacționat la povestea Laviniei Vlad, ploieșteanca de 37 de ani, care a ajuns în comă la Spitalul Floreasca, cu arsuri pe 70% din corp, după ce și-a scos copiii din locuința cuprinsă de flăcări. În urma controlului sanitar făcut de…