Astăzi a fost lansat oficial proiectul transfrontalier „Sănătatea fără frontiere”, o inițiativă comună a Consiliului Județean Galați, a Raionului Hîncești din Republica Moldova și a Spitalului Orășenesc Târgu Bujor.
„Sănătatea nu trebuie să cunoască granițe. Acest…