Medicii Spitalului Județean de Urgență Giurgiu sunt alarmați de numărul tot mai mare al giurgiuvenilor care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgențe (UPU), cu simptome severe de toxiinfecții alimentare și infecții gastrointestinale.
Potrivit surselor medicale, în ultima vreme s-a…