Infractorii cibernetici au încercat să lase un oraș din Polonia fără apă potabilă. Anunțul ministrului afacerilor digitale

    147
    0

    Un mare oraş polonez ar fi putut rămâne fără apă miercuri, ca urmare a unui atac cibernetic, dar acesta a fost dejucat, a declarat joi viceprim-ministrul Krzysztof Gawkowski, care este şi ministrul afacerilor digitale, relatează Reuters.

    Oficialul polonez nu a precizat cine se…

    CITESTE MAI MULT

    Articolul precedentMinivacanța de Sfânta Maria, în siguranță! Peste 150 de polițiști vor patrula zilnic prin județul Alba
    Articolul următorColiziune între două autoturisme pe drumul Buzău – București, conduse de șoferi de aceeași vârstă