Începând cu 1 septembrie 2025, pacienţii din România vor avea posibilitatea să raporteze cazurile în care au fost redirecţionaţi abuziv de la spitalele publice către cabinete private.
Iniţiativa a fost anunţată de ministrul Sănătăţii,Alexandru Florin Rogobete. Ea vine ca răspuns…