Ministerul Sănătății combate redirecționările către cabinete private

    157
    0

    Începând cu 1 septembrie 2025, pacienţii din România vor avea posibilitatea să raporteze cazurile în care au fost redirecţionaţi abuziv de la spitalele publice către cabinete private.

    Iniţiativa a fost anunţată de ministrul Sănătăţii,Alexandru Florin Rogobete. Ea vine ca răspuns…

    CITESTE MAI MULT

    Articolul precedentAutocamion oprit de polițiștii rutieri pe DN 74, la Șard: Șoferul avea o alcoolemie de 0,71 mg/l alcool în aerul expirat
    Articolul următorSâmbătă, 16 august , la Oinacu , a continuat acțiunea de sterilizare GRATUITĂ a câinilor (VIDEO + Foto)