Guvernul a majorat cota TVA de la 19% la 21% la 1 august. Clienții companiilor de utilități (apă, telefonie, gaze, telecomunicații etc) au fost facturați pentru consumul înregistrat până la 31 iulie tot cu 21%.
Practic, statul ne-a furat ”legal” cu cel puțin 2% la fiecare factură…