Cum ne fură statul cu TVA-ul. Facturile, umflate cu 2%

    255
    0

    Guvernul a majorat cota TVA de la 19% la 21% la 1 august. Clienții companiilor de utilități (apă, telefonie, gaze, telecomunicații etc) au fost facturați pentru consumul înregistrat până la 31 iulie tot cu 21%.

    Practic, statul ne-a furat ”legal” cu cel puțin 2% la fiecare factură…

    CITESTE MAI MULT

    Articolul precedentMinora dispărută din Mehedinți, găsită după mai bine de 12 ore de căutări
    Articolul următorFata de 11 ani dispărută de mai bine de 12 ore a fost găsită la 2 km de locuință. Unde se ascundea/ FOTO+VIDEO