Aproximativ 98,6% dintre profesorii titulari rămân în aceleaşi unităţi şcolare, în urma creşterii normei didactice cu două ore de predare pe săptămână, a anunțat, vineri, 22 august 2025, Ministerul Educaţiei.
Citește și: VIDEO | PROTEST al profesorilor în fața Prefecturii…