Nu am nimic cu frații de peste Prut. Iubesc Republica Moldova, chiar dacă sunt dezamăgit de reacția unora dintre ei, chiar mulți, când au auzit, pe când mă aflam într-o vizită la Chișinău, că vorbesc despre unire. Îmi amintesc că, încă de la vamă, am primit reacții contra. De…