Acasă Stiri Braila Monedă din argint cu tema Mihail Oromolu – 150 de ani de...

Monedă din argint cu tema Mihail Oromolu – 150 de ani de la naștere – ProBraila

169
0

Începând cu data de 1 septembrie 2025, Banca Națională a României lansează în circuitul numismatic o monedă din argint cu tema Mihail Oromolu – 150 de ani de la naștere.

Caracteristicile monedei sunt următoarele:

MetalargintValoare nominală10…

CITESTE MAI MULT

Articolul precedentArta de top, în centrul atenției la Pitești!
Articolul următorMii de pisici comune, cu sau fără stăpân, vor fi sterilizate gratuit de autoritățile din București. Proiectul a fost adoptat