Este alarmant cât de multe apeluri false la numărul unu cu de urgență 112 s-au înregistrat în județul Dâmbovița în primele 7 luni ale acestui an! Asta în condițiile în care toate se sancționează cu amendă de cel puțin 2.000 de lei.
Ne-a informat comisarul șef…