Pe vremea lui Ceaușescu, un oltean își cumpără Oltcit și pleacă cu el la București ca să îl probeze.După vreo 2 ore dă telefon acasă la nevastă-sa:
Leano totul e ok, ajunsei la București, mașina merge bine, acum o să plec inapoi spre casă.Trece o zi, trec două zile, a…