Liderul AUR, George Simion, a publicat luni seară pe Facebook un mesaj în timp ce în plenul reunit al Parlamentului a început votul de învestire a Guvernului Veștea.
„Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot”, a scris George Simion pe Facebook.
Anterior, în plen, George Simion, extrem…