Un medic care a revenit dintr-o misiune umanitară în Republica Democratică Congo a fost testat pozitiv cu virusul ebola. Este primul caz înregistrat în Franţa, a anunţat miercuri Ministerul francez al Sănătăţii.
Pacientul este izolat, în prezent, iar autorităţile…