Un tânăr de 19 ani din Ploiești a fost reținut pentru 24 de ore după ce a luat mașina mamei fără știrea ei. Bărbatul e la a doua abatere de acest fel și nu a oprit la semnalul polițiștilor. Pentru a scăpa de verificări, a abandonat autoturismul și a intrat în propria casă….