De la 1 august 2025 a intrat în vigoare „ordonanța austerității”,care lovește și în profesori. Revoltate, cadrele didactice, prin liderii de sindicat, transmit că anul școlar nu va începe pe 8 septembrie. Dascălii amenință că la acel moment vor fi în stradă, în loc să fie…