Cum arată raportul între plătitori și beneficiari la Sănătate. Alexandru Rogobete: „Ne-am dus suficient de sus”

    79
    0

    Ministrul Sănătății a afirmat sâmbătă, la Digi24, că raportul dintre cei care contribuie și cei care beneficiază de servicii medicale aproape că s-a egalizat, mai ales după eliminarea unor excepții și introducerea contribuției de sănătate pentru mai multe categorii. 

    CITESTE MAI MULT

    Articolul precedentTragedie. O fetiță e doar 6 ani a murit la spital!
    Articolul următorAtenție, transportatori! Restricții de trafic pentru camioane în Bulgaria